زگیل تناسلی در نوزادان و کودکان

زگیل تناسلی در نوزادان و کودکان
0 ۹۱۹

زگیل تناسلی در نوزادان و کودکان

زگیل تناسلی در نوزادان و کودکان  – زگیل تناسلی زائده های معمولی به رنگ پوست و اغلب بدون درد هستند که در ناحیه تناسلی ظاهر می شوند. در مردان، این ضایعات می توانند روی آلت تناسلی یا اطراف راست روده ایجاد شوند. در زنان، زائده‌ها ممکن است در اطراف دهانه واژن یا اطراف راست روده ایجاد شوند.

زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. این زگیل ها می توانند بزرگ یا کوچک باشند. همچنین زگیل ممکن است صاف و مسطح باشد و به سختی دیده شود. گاهی اوقات زگیل‌ها می توانند با خارش یا سوزش همراه باشند. ممکن است زگیل‌ها به سرعت رشد کنند.

در نوجوانان و بزرگسالان، زگیل تناسلی اغلب از طریق تماس جنسی منتشر می شود. با این حال، کودکان خردسال اغلب از راه‌های دیگری مبتلا می‌شوند.

نوزادان و کودکان معمولا به دلایل زیر به زگیل تناسلی مبتلا می شوند:

  • قبل یا در حین تولد (از طریق مادر مبتلا به ویروس)
  • هنگام تعویض پوشک (از دست فرد مبتلا)
  • در طول حمام کردن (از حوله هایی که توسط فرد مبتلا به ویروس استفاده شده است)
  • با گسترش زگیل های خود (از دست خود به قسمت دیگری از بدن)

درمان زگیل تناسلی

درمان های مختلفی برای زگیل تناسلی وجود دارد. اغلب به بیش از یک درمان نیاز است.

انجماد با نیتروژن مایع: این کار در مطب پزشک متخصص پوست انجام می شود. دکتر با دقت نیتروژن مایع را به زگیل ها می زند تا آنها را منجمد کند. این کار اغلب در عرض 24 تا 48 ساعت باعث تحریک ناحیه می شود. ممکن است این روش با ناراحتی و درد اندکی همراه باشد.

داروی موضعی: پزشک کودک شما ممکن است کرمی به نام ایمیکیمود را برای مالیدن روی زگیل تجویز کند. این دارو برای درمان زگیل تناسلی تایید شده است. این کرم یک شب در میان (3 بار در هفته) استفاده می شود و صبح روز بعد شسته می شود. از سایر داروهای موضعی نیز ممکن است برای درمان زگیل استفاده شود.

جلوگیری از گسترش زگیل: اطمینان حاصل کنید که هر کسی که کودک شما را حمام می‌کند یا پوشک او را عوض می‌کند، مطلع است که کودک زگیل تناسلی دارد.

قبل و بعد از انجام کارهای زیر باید دست های خود را به خوبی با صابون و آب گرم به مدت حداقل 20 ثانیه بشویید:

  • حمام کردن کودک
  • عوض کردن پوشک کودک
  • استفاده از دارو برای زگیل‌ کودک

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.