دکتر خوب برای ​ختنه

دکتر خوب برای ​ختنه
0 ۱,۱۴۳

دکتر برای ​ختنه

دکتر خوب برای ​ختنه – یک کلاهک از پوست که پوست ختنه گاه نامیده می شود، سر (یا گلدان) آلت تناسلی را می پوشاند. در ختنه، پوست ختنه گاه با جراحی برداشته می شود و انتهای آلت تناسلی نمایان می شود.

برخی از خانواده ها بر اساس اعتقادات فرهنگی یا مذهبی ختنه را انتخاب می کنند. برخی دیگر برای رعایت بهداشت یا ظاهر بهتر این کار را انتخاب می کنند. و برخی ختنه نمی کنند.

اکثر ختنه ها در 10 روز اول (اغلب در 48 ساعت اول) زندگی نوزاد انجام می شود. این کار یا در بیمارستان توسط متخصص اطفال، پزشک خانواده، متخصص زنان و زایمان انجام می شود، و یا برخی افراد ختنه پسر خود را طی مراسم آیینی مذهبی در خانه انجام می‌دهند. پزشک در مورد این روش و خطرات احتمالی با والدین نوزاد صحبت خواهد کرد.

نوزادان نارس یا نوزادانی که نگرانی های پزشکی خاصی دارند ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند تا بتوانند ختنه شوند. برخی از نوزادان با مشکلات جسمانی به دنیا می آیند که بر آلت تناسلی تأثیر می گذارد که با جراحی برطرف می شود. این نوزادان ممکن است ختنه نشوند زیرا پزشکان از پوست ختنه گاه به عنوان بخشی از عمل ترمیمی استفاده می کنند.

گاهی اوقات، خانواده ها تصمیم می گیرند برای ختنه صبر کنند تا خودشان یا فرزندشان بعداً انتخاب کنند. ختنه پس از پریود نوزاد معمولاً در اتاق عمل با بیهوشی عمومی کودک انجام می شود و خطرات دیگری نیز به همراه دارد.

فواید ختنه چیست؟

برخی مشکلات و بیماری‌ها در افراد ختنه نشده کمتر رخ می‌دهند مانند:

 • ابتلا به HIV (ایدز) و سایر بیماری های مقاربتی (STD) در سنین بالا
 • ایجاد عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)، به ویژه در یک سال اول زندگی
 • ابتلا به سرطان آلت تناسلی، که هم در افراد ختنه شده و هم ختنه نشده ، نادر است. هنوز مشخص نیست که کاهش خطر مربوط به خود ختنه است یا تفاوت در بهداشت.
 • ایجاد خارش، التهاب یا عفونت آلت تناسلی، زیرا تمیز نگه داشتن آلت تناسلی ختنه شده آسان تر است.

خطرات ختنه چیست؟

مانند هر عمل جراحی، ختنه نیز خطراتی دارد. این موارد نادر هستند اما عبارتند از:

 • خونریزی که معمولاً خفیف است. در مورد هر گونه اختلال خونریزی در خانواده حتماً به پزشک اطلاع دهید، زیرا این اختلالات می تواند باعث خونریزی شدیدتر پس از ختنه شود.
 • عفونت، که معمولاً خفیف است و درمان آن آسان است
 • ممکن است پوست بیشتر یا کمتر از آنچه برنامه ریزی شده برداشته شود
 • تشکیل بافت اسکار

برخی افراد احساس می کنند که ختنه ممکن است حساسیت نوک آلت تناسلی را کاهش دهد و لذت جنسی را در آینده کاهش دهد. این ادعا در مطالعات تا به امروز ثابت نشده است.

یکی از معایب شناخته شده ختنه درد است. در گذشته، تسکین درد به نوزادان برای ختنه مرسوم نبود. اما در حال حاضر داروهای ضد درد برای کمک به راحت نگه داشتن آنها توصیه می شود. دارو میتواند کرمی باشد که از قبل روی آلت تناسلی قرار داده شود یا دارویی باشد که به آن ناحیه تزریق شود تا آلت تناسلی را برای ختنه بی حس کند. هر دو نوع به زودی بی‌اثر می‌شوند، بنابراین می توانید استامینوفن را برای راحت نگه داشتن نوزاد پس از عمل به او بدهید. دادن پستانک آغشته به آب قند و قنداق کردن نیز می تواند به نوزادان کمک کند آرام تر و راحت تر شوند.

چگونه از آلت تناسلی ختنه شده مراقبت کنیم؟

پس از ختنه، تمیز نگه داشتن ناحیه تا حد امکان بسیار مهم است. به آرامی با آب گرم تمیز کنید – از دستمال مرطوب پوشک استفاده نکنید. در صورت نیاز می توان از آب صابون استفاده کرد. دکتر خوب برای ​ختنه

اگر روی محل برش پانسمان وجود دارد، هر زمان که در یکی دو روز اول پوشک را عوض می‌کنید، یک پانسمان جدید (با وازلین) بزنید. حتی بعد از اینکه دیگر نیازی به پانسمان نیست، مقداری ژل روی آلت تناسلی یا جلوی پوشک قرار دهید تا آلت تناسلی بهبود یابد. این کار می‌تواند به جلوگیری از ناراحتی ناشی از مالیدن یا چسبیدن آلت تناسلی به پوشک کمک کند.

معمولا بین 7 تا 10 روز طول می کشد تا آلت تناسلی ختنه شده بهبود یابد. در ابتدا ممکن است نوک آن کمی متورم و قرمز به نظر برسد و ممکن است متوجه مقدار کمی خون روی پوشک شوید. همچنین ممکن است بعد از چند روز متوجه ترشحات یا پوسته زرد خفیف شوید. این موارد بخشی از روند طبیعی بهبودی است.

اگر متوجه هر یک از این مشکلات شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی طولانی مدت یا خون روی پوشک (بیش از یک چهارم)
 • افزایش قرمزی
 • تب
 • سایر علائم عفونت، مانند بدتر شدن تورم یا ترشح، یا طاول های پر از چرک
 • عدم ادرار کردن به طور معمول تا 8 ساعت پس از ختنه

چگونه از آلت تناسلی ختنه نشده مراقبت کنیم؟

مانند آلت تناسلی که ختنه شده است، آلت ختنه نشده نیز باید تمیز نگه داشته شود. همچنین، نیازی به سواب پنبه ای، قابض یا محصولات حمام خاصی نیست – فقط هر بار که کودک خود را حمام می کنید شست و شو با آب گرم کافی است.

در ابتدا پوست ختنه گاه را برای تمیز کردن زیر آن عقب نکشید. با گذشت زمان، پوست ختنه گاه به خودی خود جمع می شود تا بتوان آن را به راحتی از نوک آلت رو به عقب کشید. این حالت برای پسران مختلف در زمان‌های متفاوت اتفاق می‌افتد، اما بیشتر آنها می‌توانند تا زمانی که به بلوغ می‌رسند پوست ختنه‌گاه را جمع کنند.

همانطور که پسرتان بزرگ شد، به او بیاموزید که با عقب کشیدن آرام پوست ختنه‌گاه از نوک آلت، زیر پوست ختنه گاه را با آب گرم بشوید، سپس پوست ختنه گاه را روی سر آلت تناسلی خود بکشد. دکتر خوب برای ​ختنه

 

 

منبع kidshealth

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.